Matbord och stolar, 4 st, Swedish Grace, 1920/1930-tal.

Matbord i mörkbetsad björk med intarsiadekor på underredets sidopartier. Längd 130, bredd 80, höjd 75 cm. Stolar i mörkbetsad björk med genombruten rygg. Lösa stoppade sitsar med grön textilklädsel. Sitthöjd 45, höjd 83 cm.

Slitage. Märken. Repor. Bordet ställvis blekt. Fläckar. Ställvisa fanerskador.

Utropspris
3 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17