Laura Korpikaivo-Tamminen

(Finland, 1904-2001)
Laura Korpikaivo-Tamminen
(Finland, 1904-2001)

Laura Korpikaivo-Tamminen, rya, 1960-tal. Ca 172x106 cm.

"Den smala vägen". Upphängnigsöglor.

Fransarna olika långa. Åldersrelaterat slitage.

I katalog år 1967.

Utropspris
250 EUR

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17