Konst Grafik
1426884

Romain de Hooghe, titelblad för atlas, handkolorerat kopparstick, Amsterdam 1700-talets första hälft

Romain de Hooghe, titelblad för atlas, handkolorerat kopparstick, Amsterdam 1700-talets första hälft.

Jean Covens & Cornelle Mortier, "Atlas Novum ad Usum Sernissimi Burgundiae Ducis...". Ca 49 x 28 cm.

Åldersrelaterat slitage. Mjuka hanteringsveck. Oramad.

Jan Ahlklo
Jan Ahlklo
Värderingsman
+46 (0)767 66 16 46

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17

Utropspris
3 000 SEK