Flintlåspistoler, ett par, turkiska, 1700-talets slut.

Pipor med guld tauscherad och stålskuren dekor. Graverade lås. Helstockar med beslag av vitmetall. Kaliber 15 mm. Längd 54 cm.

Dekorbortfall. Smärre slitage. Fungerar ej.

Utropspris
10 000 SEK
Claes Andersson
Claes Andersson
+46 (0) 704 248 703

Telefontid: måndag – fredag 9–13, 14–17