Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

95 föremål
PLAFONDLAMPA, sent 1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA barockstil 1900 tal,.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, Sverige, 1950-tal.
1 850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, Swedish Modern, 1940-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, rokokostil, 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 500 SEK
VÄGGLAMPOR, ett par, Astra, 1900-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPOR, två st, Le Klint.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA, Italien, 1970-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MÅNSKENSLAMPA, omkring 1900.
1 804 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, 1950-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver.
1 850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, mässing och glas, 1960/70-tal.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, sengustaviansk, 1800-tal.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets slut.
30 EUR
Utropspris
250 EUR
TAKLAMPA 1900-talets andra hälft.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talts mitt.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA, funkis, 1900-talets första hälft.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, art deco, 1920/30-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KANDELABRAR, ett par, Svenskt Tenn, Tenn, 1932.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VÄGGLAMPA, Asea, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄGGLAMPA, mässing, 1930/40-tal.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1920-/30-tal.
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, Jugend, tidigt 1900-tal.
310 EUR
Utropspris
400 EUR
LJUSKRONA Oscariansk omkring 1900.
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TAKLAMPA, 1940-/1950-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, Orrefors, kring ca 1900-talets mitt.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, Böhlmarks, 1930-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, ett par, 1960-tal.
100 EUR
Utropspris
250 EUR
KANDELABRAR 1 par Jugend tidigt 1900-tal.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AMPEL, empirestil, 1900-talets första hälft.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AMPEL, empirestil, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, empire, 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSLAMPOR ett par Bitossi Italien, Bergboms, 1970-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA omkring 1900.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, jugend.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1980-tal.
Inga bud
Utropspris
250 EUR