Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

136 föremål
Vägglampa, industri, Jielde. Frankrike.
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1960-70-tal.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ampel, troligen 1920-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvlampor ett par, Bergboms, 1900-talets slut.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, funkis, 1930-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljuskrona empirestil omkring 1900.
5 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Golvlampa 1950-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona sekelskiftet 1900.
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa 2000-tal unik.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ateljé Lyktan, taklampa, 1900-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, Luxus, 1900-talets andra hälft.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Väggljusstake, gips, 1900-talets andra hälft.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-talets första hälft.
300 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Ljuskrona sent 1800-tal.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ljuskrona, sengustaviansk, omkring år 1800.
10 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Bordslampa, art déco-stil 1900-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Väggplåtar, ett par, barockstil, omkring år 1900.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Josef Frank, taklampa, modell 2356, Firma Svenskt Tenn.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, art déco, Zenith, 1930-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Josef Frank, taklampa, modell 2353, Firma svenskt tenn.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Josef Frank, taklampa, modell 2570, Firma Svenskt Tenn.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lisa Larson, vägglampor, ett par, studioarbeten.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CG Hallberg, bordslampa, Nysilver.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Josef Frank, golvlampa, modell 2148, Firma Svenskt Tenn.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Golvlampa, 1970-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, art déco, 1930/40-tal.
666 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Golvlampa 2000-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, Swedish Modern, 1940-tal.
2 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona, rokokostil, 1900-tal.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ljuskrona, Karljohan, 1800-talets första hälft.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK