Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

Föremål i fokus

318 föremål
LJUSSTAKE, plåt och mässing, 1700-tal.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KANDELABRAR, ett par, Hövik, Norge, 1900-tal.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, 1900-talets första hälft.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1970-tal.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
3 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, SvM Handarbete, 1930/40-tal.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA/VINKRUS, porslin. Kina, 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, Gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PLAFOND, 1900-talets andra hälft.
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, 1700-tal.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1960-/1970-tal.
550 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TAKLAMPA, 1970-tal.
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, Funkis.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegellampett, rokoko, 1700-tal.
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKLAMPA, jugend, 1900-talets början.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets första hälft.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BÖHLMARKS, taklampa, jugend, 1900-talets början.
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, omkring år 1900.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, Italien, 1950-tal.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LJUSKRONA, Oscariansk, 1800-talets andra hälft.
2 601 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, rokokostil, 2000-tal.
3 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TAKLAMPA, Art deco, 1930-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA. furu och glas,
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, Oscariansk, 1800-talets slut.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NATTLJUSSTAKAR, 3 st, brons, 1700-/1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGELLAMPETTER, två stycken, 1700-talets slut.
8 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
TAKLAMPA 1900-talets mitt.
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vägglampetter ett par, 1940/50-tal.
190 EUR
Utropspris
250 EUR