Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

206 föremål
Taklampa, 1930-tal.
130 EUR
Utropspris
250 EUR
BORDSLAMPA, brons, 1900-talets första hälft.
2 655 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljusstakar, ett par, empire stil, omkring 1900.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Altarljusstakar, ett par, omkring år 2000.
950 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kandelaber, mässing, oscariansk, 1800-talets slut.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljusstakar senempire 1830-tal.
8 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Taklykta, Louis XV-stil 1900-tal.
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sidobord/golvlampa 1970/80-tal.
5 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Erik Höglund, ljuskrona, Boda smide, 1970-tal.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Carl Fagerlund, taklampa, Orrefors, 1960-tal.
1 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljuskrona, Italien, 1960/70-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordslampa, troligen ASEA, 1940-tal.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Taklampa, 1900-talets mitt,
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Takampel, senempire, 1800-talets mitt.
2 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
Ljusstakar, ett par, sengustavianska, omkring 1800.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ljuskrona, oscariansk, sent 1800-tal.
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, Idman 1930/1940-tal.
100 EUR
Utropspris
400 EUR
Appliquer, ett par, Louis XVI-stil, 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Industrilampor, 3 st, 1900-talets mitt.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Golvlampor, 2 st, Bergboms, 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Bordslampa, bronserad metall, tidigt 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, modell 925/5 Hyval, 1970-tal.
95 EUR
Utropspris
250 EUR
LJUSSTAKAR, 4 st, brons, 1700-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
NATTLJUSSTAKE, mässing, 1800-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HANDLYKTA, trä, 1700-/1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Vägglampor, ett par, 1900-talets andra hälft.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa Konsthantverk Tyringe 1900-talets mitt.
303 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bordslampa, tenn, funkis, GAB Tenn, Stockholm, 1939.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Taklampa, 1940-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Golvlampa, 1940-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK