Skapa en trivsam atmosfär med rätt belysning

108 föremål
BORDSLAMPA Italien 1960-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, 1900-talets mitt.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSKRONA, 1800-talets slut.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, brons, 1600-/1700-tal.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1500-tal.
1 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
GOLVLAMPA, Sverige, 1940-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄGGLAMPOR, 4 st, 1900-talets första hälft.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPOR / VÄGGLAMPOR, ett par, 1930-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VÄGGLAMPETTER ett par Sverige Art Deco.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HANI RASHID, taklampa, "LQ", Zumtobel, efter 2007.
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JOE COLOMBO, bordslampor, ett par, plast, Husqvarna.
1 111 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGLAMPOR ett par Formlight sent 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORDSLAMPA Böhlmarks 1900-talets första hälft.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA MED BORD, 1920-/1930-tal.
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, ljuslyktor, 3 st.
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, oskariansk, sent 1800-tal.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SONJA KATZIN, bordslampa, ASEA, 1940-tal.
1 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, Lyktan Bankeryds Belysning AB.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, 1950-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPA, 1950-tal.
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPOR, 2 st, "B-075", Bergboms.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GOLVLAMPA, EWÅ, 1900-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA 1900-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GOLVLAMPOR, ett par, 1970-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA Artwood "Rome" 2000-tal.
1 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LJUSKRONA, empirestil, 1900-talets andra hälft.
2 622 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, silver, MEMA, Eskilstuna, 2001.
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, Swedish Grace, 1930-tal.
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK