Diverse

52 föremål
Vaser, ett par, tenn, GAB, Stockholm, 1939.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Anders Fankki, samekniv, signerad AF.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ljusstakar, ett par, tenn, Edvin Ollers, 1952.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ampel, troligen 1920-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Väggljusstake, gips, 1900-talets andra hälft.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Brickbord 1900-talets första del.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skulptur, 18K guld Malmö Guldsmed.
55 000 SEK
Utropspris
80 000 SEK
Grindar ett par 1900-talets början.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Glasmålning, omkring år 1800.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Cocktail shaker, 1900-talets mitt.
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sameknivar, 3 st, oidentifierade signaturer.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Sameknivar, 3 st, osignerade.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lennart Samelin, samekniv, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Mortel, barock, mässing, 1700-tal.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Käpp, omkring år 1900.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Kikare, SLC 8x30, Swarowski optik, 2008.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Per Erik Nilsson, samekniv, signerad.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Kåsor, 5 st, björk, samiskt hantverk.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Jordglob, Ernst Schottes & Co, tidigt 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Inköpstavla, Kooperativa förbundet, 1930-/40-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sameknivar, 4 st, orignerade.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Trädgårdsurnor, gjutjärn, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ikon, Grekland, 1800-tal, tempera på pannå.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Vas, brons, jugend, 1900-talets början.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK