Diverse

Föremål i fokus

144 föremål
GRÖTSKÅL, tenn, Eric Björkman, Stockholm 1765.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VRILSKÅL, 17 / 1800-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATSKRIN, daterat 1842.
860 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KANDELABRAR, ett par, Hövik, Norge, 1900-tal.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKULPTUR, bemålat trä, Nordeuropa, 1700-tal.
2 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, 1900-talets första hälft.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, art déco, 1930-tal.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHOKLADKANNA, 1700-tal.
1 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, 1700-tal.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VINSTÄLL, 1900-tal, Frankrike.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Spegellampett, rokoko, 1700-tal.
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKULPTUR, möjligen medeltida.
2 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TRÄDGÅRSURNA, betong, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MODEPÄRM, la Mode d'Hiver, 1934-35.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, brons, omkring år 1900.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JARDINJÄR, mässing, 1800-tal.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LUCKA, smide, 1700-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PIEDESTALER 3 st omkring 1900.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGTEXTIL, Afrika 1970-tal.
50 EUR
Utropspris
250 EUR
YTTERFODER, omkring år 1900.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BERTIL VALLIEN, kandelaber, Boda Smide.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAVELRAM, 1800-tal.
35 EUR
Utropspris
250 EUR
MODELLBIL, 1900-talets början.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FONTÄN/SKULPTUR, gjutmassa. 1920/30-tal.
3 400 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SALVADOR DALÍ, efter, 6 st kakelplattor.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERIEMAGASINET, serietidningar, 51 st, 1950.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUNGHÄST, omkring år 1900.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HARPA, Érard, Paris.
5 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BESLAG, förgyllt, Ryssland kring 1900.
160 EUR
Utropspris
250 EUR
DÖRR, Empire, Sverige, tidigt 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HÖGTALARE, 2 st, Bang & Olufsen.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PORTRÄTTMINIATYR, tidigt 1800-tal, gouache på ben.
600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BÅTMODELL, omkring 1900-talets mitt.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PENSTÄLL, porfyr, Älvdalen, 1800-tal.
1 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BREVPRESS, porfyr, Älvdalen, 1800-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RAM, 1800-talets andra hälft.
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AFFISCH, "USA SAS", Clausen 61.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GJUTFORM, brons, 1800-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
BYSTER, 3 st, brons, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DÖRRAR, ett par, omkring år 1900.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK