Diverse

39 föremål
VINKYLARE, ett par, nysilver. 1900-tal.
3 400 SEK
Utropspris
3 500 SEK
VAS, tenn, Stockholm, 1931,
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TUMLARE med nödmynt, ostämplad, Sverige 1700-tal.
6 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TORE STRINDBERG, väggrelief, brons, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VÄGGPANEL, Tibet.
2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TUBKIKARE, 1800/1900-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SAMLING ADLIGA SIGILL, samling om ca 260 st.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DÖRRHANDTAG, Paolo de Poli, Gio Ponti, 1960-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CISTERN, Höganäs, 23 L.
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MAX WALTER SVANBERGS staffli.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SAMLING KUNGLIGA OCH ADLIGA LACKSIGILL, 1800-tal.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SAMEKNIV, renhorn, signerad Lars Raidmark.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KANDELABRAR 1 par Jugend tidigt 1900-tal.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, 1820.
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRÄNNVINSSCHATULL med 4 flaskor, 1800-tal.
2 422 SEK
Utropspris
3 000 SEK