Diverse

Föremål i fokus

92 föremål
CHAMPANGEKYLARE, tenn, otydliga stämplar, 1800-tal.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKEDHOLK, mässing, troligen 1600-tal.
3 211 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DÖRRKLÄPP, smide, 1800-talets första hälft.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAPET- och TEXTILSTÄMPLAR, trä, 1700-/1800-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DÖRRHANDTAG, 4 st (2+2), art déco, 1930-tal.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GAB, vas, tenn, Stockholm, 1930-tal.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL/ BORDSPLATEU, 1900-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MANGELBRÄDEN, 2 stycken, 1600-tal och 1700-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KULOR, 4 st, järn, 1800-tal.
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKEDHÅLLARE med skedar av mässing, 1700-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSPLÅT, barockstil, omkring år 1900.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EMALJSKYLT, "Tvätta med TVÄTT-BJÖRN". 1900-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SERIEMEGASINET, serietidningar, 41 st, 1951.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRÖLLOPSGÅVA, mässing, 1700-/1800-tal.
6 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
VRILSKÅL, 17 / 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATSKRIN, daterat 1842.
555 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKULPTUR, bemålat trä, Nordeuropa, 1700-tal.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, art déco, 1930-tal.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHOKLADKANNA, 1700-tal.
1 550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, 1700-tal.
1 150 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Spegellampett, rokoko, 1700-tal.
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKULPTUR, möjligen medeltida.
1 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
TRÄDGÅRSURNA, betong, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MODEPÄRM, la Mode d'Hiver, 1934-35.
850 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, brons, omkring år 1900.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JARDINJÄR, mässing, 1800-tal.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LUCKA, smide, 1700-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BERTIL VALLIEN, kandelaber, Boda Smide.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MODELLBIL, 1900-talets början.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FONTÄN/SKULPTUR, gjutmassa. 1920/30-tal.
1 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MIKROMOSAIK, Italien, 1800-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
SALVADOR DALÍ, efter, 6 st kakelplattor.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERIEMAGASINET, serietidningar, 51 st, 1950.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HARPA, Érard, Paris.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOKSTÖD, tenn, 1900-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KOPPARTUNNA, omkring 1900.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK