Diverse

FILMCELL - DISNEY, Långben 1961.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TRÄDGÅRDSURNOR, ett par, gjutjärn, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VINSTÄLL, smide, 1900-talets andra hälft.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GRINDAR, ett par, smidesjärn, tidigt 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUERLAIN, parfymbrännare, sent 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ELDHUNDAR, ett par, 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD/PIEDESTAL, Kina sen Qing, omkring 1900.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MINATYRPORTRÄTT, sent 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BEHÅLLARE, tenn, troligen 1700-tal.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FAT, brons, 1700-/1800-tal.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GRINDAR, möjligen brons, art déco.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CG HALLBERG, kandelabrar, ett par, tenn, 1938.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKULPTUR, bemålat trä, Nordeuropa, 1700-tal.
2 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
DOPFAT, mässing, 1600-/1700-tal.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JARDINJÄR, mässing, 1800-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, brons, omkring år 1900.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
NYCKLAR, ca 75 st, smide, bl a 1800-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RESERVOARPENNA, 14K guld, 1920-tal.
220 EUR
Utropspris
350 EUR
KORKSKRUV, brons och smide, troligen 1700-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ELDHUNDAR/ELDJÄVLAR, ett par. 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVSCHATULL, 1700-talets andra hälft.
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARTA/KOPPARSTICK, av Seger Tilemans, 16/1700-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FINGERBORG, NÅL, RING SAMT HÄNGEN, guld.
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, ett par, nysilver, 1900-tal.
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÖNSTER, 1900-talets första hälft.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
YTTERFODER, mässing, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TIMO SARPANEVA, gryta, Rosenlew, Finland.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, 1700-/1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAKELUGNSKRÖN, Rokoko, 1700-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIN, 1800-talets mitt.
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORDSUPPSATS, Nyrokoko, 1800-talets slut.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKE, tenn, 1600-tal.
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARTIER, reservoarpenna samt tändare.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PUTTI 2 st 1700-tal.
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK