Keramik och porslin

105 föremål
STIG LINDBERG, fat, fajans, Gustavsberg.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BJÖRN WIINBLAD, väggmosaik, Danmark 1960.
300 EUR
Utropspris
400 EUR
STIG LINDBERG, vas, keramik, Gustavsberg.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG LINDBERG, två st skålar, keramik, Gustavsberg.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MEISSEN, servisdelar, 7 st, porslin. 1900-tal.
1 680 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FIGURIN Meissen 1800-talets andra hälft porslin.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG, vas, Gustavsbergs studio.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LISA LARSON, figurin. Stengods. Gustavsberg.
4 710 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MUGG "Mugg grön" Arabia Finland 1990-93.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK