Keramik och porslin

Föremål i fokus

97 föremål
FAT, fem stycken, fajans, 1700-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LISA LARSON, figurin, stengods, Gustavsberg.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LISA LARSON, mask, stengods.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LISA LARSON, mask, stengods, K-Studion, Gustavsberg.
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FAT, fyra stycken, fajans, 1700-tal.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HERTA HILLFON, väggrelief, Rörstrand.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BITOSSI, bordslampor, ett par, lergods, Italien.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RÖRSTRAND, "Ostindia", 80 delar, porslin.
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
FIGURGRUPP, porslin, Meissen.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ANJA NOTINI, lockurna, "Cirkel", 1990-tal.
2 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
LISA LARSON, mask, stengods, K-studion, Gustavsberg.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LISA LARSON, plakett Gustavsberg 1900-talets senare del.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG LINDBERG, fat, 5 st, fajans, Gustavsberg.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK