Keramik och porslin

Föremål i fokus

59 föremål
FIGURIN, parian, Gustavsberg, daterad 1917.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FIGURINER, ett par, porslin, omkring 1900.
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LISA LARSON, figurin. Stengods. K-Studion, Gustavsberg.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RÖRSTRAND, servisdelar, 51 st, "Ostindia", porslin.
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅL, porslin, Dresden, Tyskland, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK