Keramik och porslin

Föremål i fokus

79 föremål
RUT BRYK, dekorationsfat, signerad BRYK II/II.
6 000 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
RUT BRYK, relief, stengods, signerad BRYK.
1 050 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
MUMINMUGGAR, 5 st, porslin, Arabia, Finland, 1990-9.
3 400 SEK
Utropspris
4 500 SEK
BIRGER KAIPIAINEN, fat, Arabia, Finland.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JENS PETER DAHL-JENSEN, figurin, porslin. Danmark.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TOMTE, keramik, sannolikt Tyskland, 1900-tal.
1 120 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VICKE LINDSTRAND, figurin, stengods, Uppsala-Ekeby,
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ULLA PROCOPÉ, servis, 13 delar, "Valencia", Arabia.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MEISSEN, figurgrupp, porslin. 1800/1900-tal.
350 SEK
Utropspris
3 000 SEK