Keramik och porslin

Föremål i fokus

190 föremål
RÖRSTRAND, servisdelar, 51 st, "Ostindia", porslin.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LISA LARSON, figuriner, 14 st, stengods, Gustavsberg.
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KYLLIKKI SALMENHAARA, fat, stengods, Arabia, Finland.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅL, porslin, Dresden, Tyskland, 1900-tal.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FIGURIN, parian, Gustavsberg, daterad 1917.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FIGURINER, ett par, porslin, omkring 1900.
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HEREND, tillbringare, porslin, Ungern.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MUMINMUGGAR, 4 st, porslin, Arabia, Finland.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FIGURIN, parian, Gustavsberg, märkt.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK