Klockor och ur

På Bukowskis klockavdelning finner du kvalitetsklockor från världskända urmakare såsom Rolex, Omega, Cartier, Audemars Piguet och Patek Philippe samt unika samlarobjekt och äldre vintageur. Urets bakgrund är lång och likt sin mekanik, full med många olika komponenter. I denna kategori erbjuds klockor i ett varierande prisspann där kvalité är den... Läs mer

34 föremål
Omega, Seamaster, De Ville, armbandsur, 34,5 mm.
18 700 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Waltham Watch co., fickur, 51 mm.
800 EUR
Utropspris
1 000 EUR
Omega, Seamaster, De ville, armbandsur, 34 mm.
11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Omega, armbandsur, 32,5 mm.
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Frenca, armbandsur, 33 mm.
120 EUR
Utropspris
400 EUR
Cartier, Tank Francaise, armbandsur.
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Omega armbandsur, 20 mm.
9 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
FICKUR, savonett, 51 mm.
5 250 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Golvur, allmoge, tidigt 1800-tal.
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Chanel, La Ronde, armbandsur, 29 mm.
40 EUR
Utropspris
600 EUR
Breitling, Chronomat, kronograf, armbandsur, 35 mm.
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jaeger LeCoultre, Atmos, bordsur.
6 866 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Eterna, Q, armbandsur, 26 x 29 mm.
2 720 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Omega, armbandsur, 33 mm.
1 200 EUR
Utropspris
1 600 EUR
Omega, armbandsur, 35.5 mm.
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fickur, savonett, 52 mm.
5 610 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Eterna, Sonic, armbandsur, 34 x 33 mm.
1 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Breitling, Cockpit Airborn, armbandsur, 37 mm.
1 500 EUR
Utropspris
2 000 EUR
Omega, Dynamic, armbandsur, 30 x 26 mm.
120 EUR
Utropspris
250 EUR
Bordsur, W.A. Bolin, 1900-talets andra hälft.
1 775 SEK
Utropspris
2 500 SEK