Klockor och ur

På Bukowskis klockavdelning finner du kvalitetsklockor från världskända urmakare såsom Rolex, Omega, Cartier, Audemars Piguet och Patek Philippe samt unika samlarobjekt och äldre vintageur. Urets bakgrund är lång och likt sin mekanik, full med många olika komponenter. I denna kategori erbjuds klockor i ett varierande prisspann där kvalité är den... Läs mer

Föremål i fokus
 
CHOPARD, Imperiale, armbandsur, 28 mm.
Aktuellt bud 
28 000 SEK
Utropspris 
40 000 SEK
AUDEMARS PIGUET, armbandsur, 18 K guld, Schweiz.
Aktuellt bud 
23 000 SEK
Utropspris 
25 000 SEK
ROLEX, Oyster Perpetual, armbandsur, 31 mm.
Aktuellt bud 
16 500 SEK
Utropspris 
16 000 SEK
PIAGET, armbandsur, 35.5 mm.
Aktuellt bud 
11 000 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
TAG HEUER, Carrera, armbandsur, kronograf, 41 mm.
Aktuellt bud 
11 000 SEK
Utropspris 
18 000 SEK
JAEGER LE COULTRE, armbandsur, 26 mm.
Aktuellt bud 
10 666 SEK
Utropspris 
10 000 SEK
JAEGER LECOULTRE, armbandsur, 15 x 18 mm.
Aktuellt bud 
9 088 SEK
Utropspris 
10 000 SEK
TISSOT, Saphir, damarmbandsur, guld 18K, c:a 20 mm.
Aktuellt bud 
7 712 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
OMEGA, Constellation, armbandsur, 27 mm.
Aktuellt bud 
6 200 SEK
Utropspris 
12 000 SEK
OMEGA, armbandsur, 14 K, 16 mm.
Aktuellt bud 
500 EUR
Utropspris 
600 EUR
ZENITH, fickur, 50 mm.
Aktuellt bud 
500 EUR
Utropspris 
800 EUR
OMEGA, armbandsur, "Waffle Dial", 35 mm.
Aktuellt bud 
5 205 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
IWC, fickur, savonett, 48 mm.
Aktuellt bud 
5 200 SEK
Utropspris 
8 000 SEK
FICKUR, Exakt, savonett, 51 mm.
Aktuellt bud 
4 300 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
OMEGA, armbandsur, 14 K, 22 mm.
Aktuellt bud 
400 EUR
Utropspris 
500 EUR
OMEGA, armbandsur, 19 mm.
Aktuellt bud 
3 930 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
ARTEN, kronograf, armbandsur; 37,5 mm.
Aktuellt bud 
360 EUR
Utropspris 
350 EUR
OMEGA, Seamaster, armbandsur, 34 mm.
Aktuellt bud 
3 400 SEK
Utropspris 
4 000 SEK
DOXA, armbandsur, 36 mm.
Aktuellt bud 
3 200 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
OMEGA, Seamaster, armbandsur, 36 mm.
Aktuellt bud 
3 200 SEK
Utropspris 
4 000 SEK
CARTIER, Tank, armbandsur, 22 mm.
Aktuellt bud 
3 200 SEK
Utropspris 
8 000 SEK
OMEGA, Seamaster 600, armbandsur, 34 mm.
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris 
4 000 SEK
HELVETIA, fickur, savonett, c:a 50 mm.
Aktuellt bud 
3 000 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
TISSOT, Pointer date, armbandsur, 35 mm.
Aktuellt bud 
2 500 SEK
Utropspris 
10 000 SEK
LONGINES, armbandsur, 35 mm.
Aktuellt bud 
2 400 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
OMEGA, armbandsur, 21 x 18 (33) mm.
Aktuellt bud 
2 200 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
OMEGA, fickur, 34 mm.
Aktuellt bud 
2 000 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
TISSOT, Seastar, armbandsur, 34 mm.
Aktuellt bud 
2 000 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
OMEGA, armbandsur, 35 mm.
Aktuellt bud 
1 800 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
OMEGA, armbandsur, 35.5 mm.
Aktuellt bud 
1 800 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
OMEGA, armbandsur, 35.5 mm.
Aktuellt bud 
1 700 SEK
Utropspris 
4 000 SEK
UNIVERSAL, armbandsur, 22 x 34 mm.
Aktuellt bud 
1 500 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
BORDSPENDYL, empire 1800-talets mitt.
Aktuellt bud 
1 200 SEK
Utropspris 
4 000 SEK
UNIVERSAL, armbandsur, 23 mm.
Aktuellt bud 
1 000 SEK
Utropspris 
2 500 SEK
OMEGA, Geneve Dynamic, armbandsur, 40 x 36 mm.
Aktuellt bud 
1 000 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
OMEGA, armbandsur, 17 mm.
Aktuellt bud 
1 000 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
OMEGA, armbandsur, 1950-tal, c:a 34 mm.
Aktuellt bud 
600 SEK
Utropspris 
3 000 SEK
ETERNA-MATIC, 2002, armbandsur, 33 x 33 mm.
Aktuellt bud 
30 EUR
Utropspris 
1 200 EUR
CARTIER, must de Cartier, armbandsur, c:a 30 mm.
Aktuellt bud 
300 SEK
Utropspris 
3 000 SEK