Konst

Föremål i fokus

179 föremål
OLLE SKAGERFORS, olja på duk, monogramsignerad.
14 500 SEK
Utropspris
7 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR 1900-tal, olja på duk.
4 100 SEK
Utropspris
7 000 SEK
MADELEINE PYK, färglitografi, signerad 4788/5000.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MADELEINE PYK, färglitografi, signerad 4891/5000.
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MARGARETA RABE, olja på duk, signerad a tergo.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KJARTAN SLETTEMARK, färglitografi, signerad 115/250.
3 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, giclée, 2010, signerad 132/150.
3 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AGNES CLEVE, akvarell, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANSHELM SCHULTZBERG, olja på duk, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
STELLAN MÖRNER, olja på pannå, signerad.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SVEN DEURELL, olja på pannå, signerad.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ANDERS ZORN, etsning, 1919, signerad.
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MADELEINE PYK, olja på pannå, signerad M Pyk.
1 100 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ERLAND CULLBERG, olja på duk, signerad.
2 800 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ANNA PALM DE ROSA, akvarell, signerad.
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad och numrerad EA.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PETER DAHL, färglitografi, 1976, signerad provtryck.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PETER DAHL, färglitografi, 1978, signerad 150/260.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AXEL LIND, olja på duk, signerad.
7 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JULES SCHYL, akvarell signerad och daterad 65.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALI MUNSTERHJELM, olja på duk, signerad.
450 EUR
Utropspris
700 EUR
MAX WALTER SVANBERGS staffli.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BO HULTÉN, olja på duk, signerad och daterad 69.
2 815 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JOHN WÜRTZ, blandteknik på papper, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, stämpelsignerad.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OSCAR HULLGREN, olja på duk, signerad.
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHARLES LUYTENS, olja på duk, signerad.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ERNST JOSEPHSON, tusch, signerad Ernst Josephson.
4 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ANDERS, ZORN, Etsning. "Modellstudie". Utförd 1884.
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på pannå.
3 050 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALLAN ÖSTERLIND, akvarell, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ERIC HALLSTRÖM, olja på duk, signerad.
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ÉDOUARD GELHAY, pastell, signerad.
4 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GUSTAF RYDBERG, olja på duk otydligt signerad.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KONRAD SIMONSSON, olja på duk signerad.
1 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CHRISTIAN BENJAMIN OLSEN, olja på duk, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
JUSTUS LUNDEGÅRD, olja på duk signerad och daterad 1889.
4 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
OSCAR HULLGREN, olja på duk, signerad och daterad 07.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BENGT GÖRAN KARLSSON, olja på duk, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LARS LERIN, akvarell, signerad.
26 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
PETER DAHL, färglitografi, 1988, signerad PT.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK