Konst

Föremål i fokus

311 föremål
Yrjö Edelmann, färglitografi, signerad HC.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Anna Gardell-Ericson, akvarell. Signerad.
3 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Ragnar Sandberg, olja på duk, signerad R.S.
13 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Helge Dahlman, olja på pannå, signerad.
220 EUR
Utropspris
400 EUR
Tom Seymour, olja på duk, signerad.
2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Bonadsmålning, Allmoge, 1700-1800-tal.
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Jocke Åkerblom, olja på pannå, signerad, daterad.
6 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Endre Nemes, Gouache, signerad.
4 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Axel Olson, olja på pannå signerad och daterad 45.
1 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Carl Johan De Geer, färglitografi, signerad 102/290.
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ingegerd Möller, blandteknik i plexi. Signerad.
350 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Jörgen Zetterquist, olja på duk. Signerad.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skulptur, 18K guld Malmö Guldsmed.
55 000 SEK
Utropspris
80 000 SEK
Gideon Börje, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Glasmålning, omkring år 1800.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Louis Sparre, olja på pannå, signerad.
300 EUR
Utropspris
300 EUR
Jarl Ingvarsson, olja på duk signerad.
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Rob Hann, inkjet print, signerad och daterad a tergo 2012.
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Uniformsplanscher, 12 (av 15) i ram.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Rob Hann, inkjet print, signerad och daterad a tergo 2006.
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Rob Hann, inkjet print, signerad a tergo.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Agda Holst, olja på pannå, signerad.
3 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ellen Trotzig, olja på duk, signerad.
4 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Vera Nilsson, olja på duk, signerad.
9 800 SEK
Utropspris
25 000 SEK
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Albert Krüger, olja på duk signerad.
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Carl Fredrik Reuterswärd, lackvarell signerad.
1 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Gustav Arne, olja på duk signerad.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ellen Trotzig, olja på duk signerad.
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK