Konst

319 föremål
AXEL LIND, olja på duk, signerad.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FERNANDEZ ARMAN, färglitografi, signerad 19/120.
1 234 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG CLAESSON, tusch, signerad och daterad -65.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SANDRO CHIA, färglitografi, signerad AP 1/25.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MAX PAPART, Carborundumetsning, signerad 74/90.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GERDA WALLANDER, olja på duk, signerad.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GUSTAF CARLSTRÖM, olja på duk, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KARL XV, akvarell.
600 SEK
Utropspris
5 000 SEK
PETER DAHL, litografi, signerad och daterad -84, EA.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STELLAN MÖRNER, gouache, signerad.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KARL XV, akvarell, signerad och daterad 1843.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ALFRED WAHLBERG, olja på duk, signerad.
2 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1700-tal, olja på duk.
8 100 SEK
Utropspris
12 000 SEK
GERHARD NORDSTRÖM, tusch på papper, sign.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOAN MIRO, färglitografi, 1976.
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ULRICA HYDMAN-VALLIEN, tusch, sign och daterad 1990.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GONG MING, olja på duk signerad och daterad 08.
5 600 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BRUNO KARLSSON, olja på duk, sign.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROBERT HÖGFELDT, blandteknik, sign.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LINA BJERNELD, olja på pannå, signerad LB.
2 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
OLLE BAERTLING, olja på duk, signerad och daterad -42.
24 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
CHARLES COLLINS, hans art, olja på duk, bär signatur.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BJÖRN AHLGRENSSON, akvarell, osignerad.
3 450 SEK
Utropspris
12 000 SEK
PELLE ÅBERG, olja på pannå, signed.
2 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
OSKAR BERGMAN, akvarell, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
OVE CARLSON, blandteknik på pannå, signerad a tergo.
1 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JEAN POUGNY, akvarell/gouache, signerad.
2 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOACHIM BEUCKELAER, hans art, 16/1700-tal, olja på duk.
5 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
MOHAMED ABLA, blandteknik, signerad.
500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ANDERS MONTAN, olja på duk. Signerad.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ARDY STRÜWER, gouache, signerad och daterad -58-.
5 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
THEO TOBIASSE, färglitografi, signerad 180/180.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TARJA UNKARI, olja på duk.
220 EUR
Utropspris
400 EUR
JAN VOSS, färgträsnitt, sign.
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
LINDORM LILJEFORS, Olja på pannå, Signerad och daterad -46.
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TORSTEN ESBJÖRNSSON, akryl på pannå.
1 250 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JODY MUSSOFF, krita signerad och daterad 87.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JAMES COIGNARD, olja på duk, signerad.
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
JOSEPH MAGNUS STÄCK, olja på duk signerad och daterad 1867.
5 010 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ARVID MAURITZ LINDSTRÖM, olja på duk signerad.
600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 74/75.
10 100 SEK
Utropspris
15 000 SEK
OWE ZERGE, Blyertsteckning, signerad.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 16/1700-tal, olja på pannå.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK