318 föremål
HENRY WUORILA-STENBERG, "MÅLNING".
400 EUR
Utropspris
4 000 EUR
ERNST IOSIPOVITCH NEIZVESTNY, tusch, signerad.
2 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TIMO SOLIN, färglitografi, 1985, signerad 108/150.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på duk.
600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANSHELM SCHULTZBERG, olja på duk, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, Blandteknik, signerad.
7 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BEVERLOO CORNEILLE, akvagravyr, 1997, signerad 36/60.
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
RAIMO VERANEN, akryl på duk, a tergo signerad -92.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GERHARD NORDSTRÖM, olja på pannå signerad.
9 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
20 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
JULES SCHYL, olja på duk, signerad, a tergo daterad 1958.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR 1800-TAL , pastell.
1 655 SEK
Utropspris
3 000 SEK
10 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
JAMES COIGNARD, olja på duk, signerad.
8 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
BROR HJORTH, träsnitt, signerat.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NILS WALSETH, olja på duk, sign.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BRUNO KARLSSON, olja på duk, sign.
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ELIJAH WALTON, olja på duk, signerad.
350 SEK
Utropspris
30 000 SEK
EMIL ZOIR, olja på duk, signerad och daterad -09.
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STINA SUNESSON, gouache, signerad.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MAJA BRAATHEN, olja på duk, monogramsignerad.
500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SVEND HAMMERSHÖI, olja på duk ej signerad.
8 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK