Konst

283 föremål
BEVERLOO CORNEILLE, akvagravyr, 1997, signerad 36/60.
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ANDERS FOGELIN, olja på duk, signerad.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DAGMAR GLEMME, triptyk, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR 1800-TAL , pastell.
1 655 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1800-tal, olja på duk.
600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
J LESLEY, 1800-tal, olja på duk, signerad.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
RAIMO VERANEN, akryl på duk, a tergo signerad -92.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKULPTUR, trä. Kina, 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MOSSE STOOPENDAAL, olja på duk, signerad Mosse Stoopendaal.
4 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
MAJA BRAATHEN, olja på duk, monogramsignerad.
500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
NILS WALSETH, olja på duk, sign.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TIMO SOLIN, färglitografi, 1985, signerad 108/150.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ELSA GRÜNEWALD, kritteckning, signerad och daterad 1975.
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
HILDING LINNQVIST, akvarell, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CO HULTÉN, , blandteknik signerad.
500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BROR HJORTH, träsnitt, signerat.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EDWARD FREDERICK ERTZ, akvarell, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL HOLSOE, olja på duk, signerad.
2 500 SEK
Utropspris
25 000 SEK
ENGELSK KONSTNÄR, 1800-TAL, olja på duk.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STURE JOHANNESSON, Affisch, Lunds Konsthall 1969.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, 1700-tal, olja på canvas/pannå.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ERIK JERKEN, olja på duk, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MARTIN EMOND, olja på duk, signerad.
150 EUR
Utropspris
300 EUR
SEVERIN NILSON, olja på pannå, signerad.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MAURITZ KARSTRÖM, blandteknik, signerad och daterad 2003.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BENGT LINDSTRÖM, Blandteknik, signerad.
7 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
OSCAR REUTERSVÄRD, akvarell, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GEORGE CLARK STANTON, olja på duk signerad.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK