Konst

562 föremål
Bengt Lindström, olja på duk, signerad.
40 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Hjalmar Munsterhjelm, olja på duk, signerad.
2 800 EUR
Utropspris
4 000 EUR
Matti Karppanen, olja på duk signerad 1901.
23 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Madeleine Pyk, olja på duk, signerad.
17 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Eduard Wiiralt, mezzotint, signerad och daterad 1940.
14 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Louis Cane, olja på duk, signerad och daterad -95.
13 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Viljo Savikurki, "Sommarnatt".
1 200 EUR
Utropspris
1 800 - 2 200 EUR
Anna Palm, akvarell, signerad.
12 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Louis Cane, olja på duk, signerad och daterad -89.
11 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Zoltan von Boer, olja på pannå, signerad.
11 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Anders Palmér, olja på duk, signerad.
11 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Gunilla Mann, olja på duk, signerad.
11 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
William Wegman, fotografi, signerat och daterat 2009.
11 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
CARL HOLSOE, olja på pannå, signerad.
10 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Georg Pauli, olja på duk, signerad.
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Albert Johansson, olja på pannå, signerad a tergo.
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1919, signerad med blyerts.
9 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Albert Johansson, olja på duk, signerad.
9 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
David Teniers d.y, hans art, akvarell.
8 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Jan Havicksz. Steen, hans efterföljd, olja på duk.
8 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Madeleine Pyk, Olja på duk, signerad, "På vakt".
8 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Max Papart, kollage, 1987, signerad.
735 EUR
Utropspris
800 EUR
Jenny Nyström, akvarell, signerad.
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
6 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Oskar Bergman, akvarell, signerad.
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK