Möbler

355 föremål
ATTILA SUTA MÖBELSNICKERI, matbord, samtida.
7 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ATTILA SUTA MÖBELSNICKERI, skåp, samtida.
10 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
7 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BYRÅ, 1900-talets första hälft.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, karmstolar ett par, modell 46, Artek.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KAFFEMÖLLE/SKÄNK/BARSKÅP.
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BOCKBORD, 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, nyrenässans, omkring 1900.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 6 st, 1900-talets andra hälft.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets första hälft.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, Englesson, 2000-tal.
1 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KLÄDSKÅP, tidigt 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, Sverige, 1970-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PELARBORD, 1800-talets slut.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, svart granit.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets senare del.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅP, 1800-tal.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SÄNGBORD ett par 1960-tal.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, sengustaviansk.
3 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BÄNKAR, två st, sannolikt Roland Wilhelmsson.
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, 1900/2000-tal.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CAFÉBORD, omkring 1900.
3 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LAMPBORD, 1900-tal.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HÖRNSKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft.
7 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGEL, funkis, 1930-tal.
1 860 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL MALMSTEN, soffbord, furu, 1960-tal.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOKSNURRA, engelsk stil, 1900-talets andra hälft.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, sent 1800-tal.
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BARGLOB, sent 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD, gustaviansk stil, 1900-talets början.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ, 1960-tal.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LÅDFACK, omkring år 1900.
3 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1930-/1940-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÄNK, 1800-talets början.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VILSTOL / DÄCKSTOL, 1900-talets andra hälft.
1 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BARSKÅP, 1900-talets mitt.
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft,
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, Reiners, Mjölby, 1930-tal.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, 1900-talets andra hälft.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 6 st, Karl Johan-stil, sent 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅP, 1930-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARKIVSKÅP, 1900-talets första hälft.
4 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1800-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 500 SEK
PALL, 1700-tal.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHRISTER LARSSON, matbord, "Kungsholmen", 2015.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KONSOLBORD, 1700-talets andra häft, rokoko.
1 100 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BORD, 1900-talets början.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÄNK, nyrenässans, sent 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, troligen Bröderna Wigells Stolfabrik.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK