Möbler

Föremål i fokus

320 föremål
Soffbord 1900-talets andra hälft.
4 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord 2 dlr sent 1900-tal.
5 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vikskärm Japan 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp nyrokoko sent 1800-tal.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Tebord, "Hällestad", ur IKEA:s 1700-talsserie.
2 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Alvar Aalto, soffbord, Artek, Finland.
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Toalettbord och spegel, 1960-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Fåtöljer, ett par, 1900-talets mitt.
180 EUR
Utropspris
300 EUR
Hallmöbel, 2 delar, funkis, 1930-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa, "Tiziano", Frigerio, Italien.
4 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Sängbord, tidigt 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Byrå, 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Ilse crawford, bord, "Sinnerlig", IKEA, 2015.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Väggspegel, Swedish grace, tenn. 1920-30-tal.
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Stolar, 2st, Senbarock, 1700-talets mitt.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Soffbord, Skandinavien, 1960-tal.
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Sängbord, ett par, tidigt 1900-tal.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Pallar, 2 st Art Deco 1900-talets första hälft.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Alvar Aalto, stolar, 4 st modell 66 Artek, Finland.
6 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Soffa, Slettvoll, Norge, 2000-tal.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Brickbord 1900-talets första hälft.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord omkring 1900.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Soffbord, ett par, funkis, 1930-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skrivbord, tidigt 1900-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Åke Axelsson, stolar, 4 st, "Bohem", Gemla, 1989.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Karmstol, England, 1800-talets slut.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bokhylla, Slettvoll, samtida.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Spegel, Nyrokoko, 1800-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gino Carollo, soffbord, "Planet", Bonaldo, Italien.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Salongsbord, 1940-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Skrivbord, rokokostil, 1800-tal.
4 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Niels Gammelgaard, hylla, "moment/Enetri", IKEA.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK