Möbler

Föremål i fokus

547 föremål
VÄGGBORD, barockstil. 1900-talets slut.
2 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVBORD, sent 1800-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
YNGVAR SANDSTRÖM, soffbord, för NK, 1950-tal.
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, jugend, 1900-talets början.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft.
1 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, Boet, 1900-talets första hälft.
3 725 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ/SKÅP, nyrenässans, omkring 1900.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PARAPLYSTÄLL, troligen 1950-tal.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OTTO SCHULZ, fåtölj, Boet 1940-tal.
8 001 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JALUSISKÅP, 1900-talets första hälft.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOLAR, ett par, rokokostil. 1900-tal.
450 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BÄNK, allmoge, 1800-tal.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKSKÅP, 1800-talets slut.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÅTÖLJ, nyrenässans, omkring år 1900.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1960-tal.
1 750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR 6 st, barockstil, 1900-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CASSONE, troligen 1700-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PALL, 1900-talets första hälft.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KOLONNSKÅP, 1800-talets andra hälft.
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BORD, svensk rokoko, 1700-talets tredje kvartal.
2 900 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SKRIVSKÅP, 1800-talets första hälft.
1 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FÅTÖLJER ett par Art Deco-stil 1900-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
VITRINSKÅP Art Deco Wien daterat 1943.
11 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFA jugend 1900-talets början.
1 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FRANK LLOYD WRIGTH, "Taliesin", matbord, för Cassina.
6 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SÄNGBORD 2 st omkring 1900.
3 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL 1900-talets andra hälft.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, marmor, 1900-talets andra hälft.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SITTPALLAR, 1 par, 1900-talets slut.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBOARD modern tillverkning.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HYLLOR, 2 st, 1900-talets andra hälft.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, gustaviansk stil, omkring år 1900.
4 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOSEF HOFFMANN, stolar, 1 par, för Wittmann, Österrike.
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PATRICIA URQUIOLA, "Tufty Time", soffa, B&B Italia.
11 200 SEK
Utropspris
15 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 2000-tal.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATBORD, Danmark, 1960-tal.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFBORD, funkis, 1940-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CLUBFÅTÖLJ, omkring 1920.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORD, 1900-talets senare del.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1900-talets första hälft.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FONTÄN/SKULPTUR, gjutmassa. 1920/30-tal.
8 200 SEK
Utropspris
15 000 SEK
BYRÅ, 1800-tal.
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVBORD, 1900-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HOWARDSOFFA, modern tillverkning.
300 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ. Nordeuropa, tidigt 1800-tal.
4 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BRUNO MATHSSON, stolar, 4 st, "Kerstin", Dux.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HARPA, Érard, Paris.
10 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANDREAS HANSEN, stolar 4 st, Swedese.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, senbarock, 1700-tal.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK