Möbler

472 föremål
BOCKBORD, omkring år 1900.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BARNSÄNG, sengustaviansk, omkring år 1800.
1 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SKRIVSEKRETÄR, 1800-talets mitt.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÄNK, nyrenässans, 1800-talets slut.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVBORD, omkring år 1900.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, omkring år 1900.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÄNK, sent 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, gustaviansk stil, tidigt 1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, Danmark, 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
BRICKBORD, omkring år 1900.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CARL MALMSTEN, matbord.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, stolar, 6 st, "Vardags".
3 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ sengustaviansk 1800-talets början.
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SPEGEL, art déco-stil, Belgien, 1900/2000-tal.
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD 1970-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIDOBORD/SKRIVBORD, 1900-talets senare del.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SIDOBORD, ett par, 1970-/1980-tal.
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KARMSTOLAR, 4 st, 1900-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, 1970-tal.
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
EERO SAARINEN, Matbord, "Tulip", Knoll Studio.
6 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVBYRÅ nyrenässans sent 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, 1800-talets andra hälft.
5 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SIDEBOARD, 1960-tal.
4 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Fröseke, 1950-/1960-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, SMF Bodafors, 1900-talets mitt.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFA, De Sede, Schweiz.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFA, sengustaviansk, omkring 1800.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
MATBORD, 1800-talets mitt.
9 900 SEK
Utropspris
12 000 SEK
BORD, ett par, Louis XIV-stil, 1900-talets mitt.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SALONGSBORD, 1900-talets första hälft.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, 1800-talets första hälft.
4 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HYLLA, 1900-talets andra hälft.
450 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, 17 / 1800-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Boksnurra, 1900-talets första hälft.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HYLLA, 1970/80-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KLÄDSKÅP Frankrike 1800-tal.
350 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOL Kina sent 1800-tal/tidigt 1900-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KLAFFBORD/SLAGBORD 1900-talets andra hälft.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TEBORD, "Hällestad", ur IKEAs 1700-talsserie.
5 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, 1900-talets första hälft.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVBORD Kina 1900-tal.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, 2+2, 1900-talets andra hälft.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK