1775 föremål
Ring med en färgbehandlad blå briljantslipad diamant.
5 700 SEK
Utropspris
17 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par. Kina, tidigt 1900-tal.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
VEIKKO KERÄNEN, skulptur, polerad brons.
3 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ENDRE NEMES, emaljmålning, osignerad.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KANDELABER, Louis XVI-stil, 1900-tal.
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EMANUEL AAGE PETERSEN, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, 1800-talets mitt.
400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BOCKBORD, modern tillverkning, delvis äldre delar.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TITTI FABIANI, vitrinskåp.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets andra hälft.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FARTYGSMODELL, 1900-talets andra hälft.
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOKSKÅP, Horreds möbler.
5 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
GUCCI, väska, "Bamboo Leather tote".
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KAFFEKANNA, silver, MGAB, Uppsala, 1967.
3 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TAKKRONA, venetiansk stil, 1900-talets mitt.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OMEGA, Seamaster, armbandsur, 35.5 mm.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, Barock, 1700-tal.
700 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, Nain part silk, ca 390 x 287 cm.
5 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SPEGEL, 1950/60-tal.
2 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, 1950-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HENRIC ANKARCRONA, akvarell, signerad.
1 111 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DEKORELEMENT, gips, 1900-talets första hälft.
1 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, Täbris, ca 384 x 300 cm.
500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
COCKTAILSET, 16 delar, glas, Reijmyre.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GALLERIMATTA, Nain, ca 280 x 79 cm.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
STOLAR, 6 st, 1800-talets första hälft.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets slut.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PATRICIA URQUIOLA, soffbord, "T-Phoenix", Moroso.
2 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ANTON THORENFELD, olja på duk, signerad.
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BYRÅ, 1900-talets början.
550 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÄLLBORD, Sverige, 1800-talets första hälft.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HADAR JÖNZÉN, olja på duk, signerad H. Jönzén.
1 800 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SKÄNK / SIDEBOARD, 1930-/1940-tal.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PETER DAHL, färglitografi, signerad, provtryck.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRE SVENSKA MYNT, 1770-1806.
2 900 SEK
Utropspris
4 000 SEK
AFFÄRSDISK, Hälsingekusten, omkring 1900.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ERIK HÖGLUND, spegel, Eriksmåla, 1976.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KLÄDSKÅP, omkring 1900.
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KLÄDSKÅP, 1900-talets första hälft.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
YVES SAINT LAURENT, scarves, 2 st.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1700-tal.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSLÄCKARE, mässing och trä, 1800-tal.
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHRISTIAN DIOR, collier, 1958.
2 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅP, 1900-talets början.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, 1800-talets mitt.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVSEKRETÄR, 1800-talets första hälft.
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BARSKÅP, 1960-/1970-tal.
450 SEK
Utropspris
5 000 SEK
8 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, "Winni", Ikea, omkring 1960.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VITRINSKÅP, 1900-talets första hälft.
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets första hälft.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK