454 föremål
BENGT LINDSTRÖM, Blandteknik, signerad.
7 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
AFEWERK TEKLÉ, olja på pannå.
22 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
AFEWERK TEKLÉ, olja på duk.
20 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
SVEN X:ET ERIXSON, olja på duk, ej signerad.
16 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
VAPENSCHATULL England 1900-tal.
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Sarab galleri semiantik, ca 457 x 96 cm.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, antik Shirvan ca 1850-75 ca 294 x 108 cm.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AUGUST HAGBORG, olja på duk signerad.
12 500 SEK
Utropspris
18 000 SEK
RAIMO VERANEN, akryl på duk, a tergo signerad -92.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
3 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SAM UHRDIN, olja på duk, signerad, dedikation.
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HERMAN ÖSTERLUND, olja på duk sigenad.
1 350 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ERIK OLSON, olja på duk signerad och daterad 1974.
13 501 SEK
Utropspris
12 000 SEK
WIWEN NILSSON, brevkniv, silver, 1960-tal.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ANDERSSEN & VOLL, soffa "Outline" för Muuto.
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
OTTO SCHULZ, tillskriven, soffa, 1930/40-tal.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
AFFÄRSDISK, 1930/40-tal, funkis.
1 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SÄNGBORD, 1 par, 1930/40-tal.
2 430 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFA, 1900-talets mitt.
Inga bud
Utropspris
6 000 SEK
SPORTSTUGEBORD, furu, 1900-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ERIK JÖRGENSEN, mediabänk Danmark.
700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP 1700-talets andra hälft.
13 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
THONET, 4 st, stolar, 1900-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HUGO ÖFVERSTRÖM, Olja på duk, signerad.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
byKATO, karmstol "AC2" för Andersen Danmark.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA 1900-talets mitt.
1 300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANTON ROOSKENS, liografi, signerad och numrerad.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÄNK med vitrinöverdel, omkring år 1900.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ROBERTO MATTA, etsningar, 2 st, sign.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
WILLIAM GISLANDER, olja på pannå, sign.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÅKE HOLM, bord 1900-talets andras hälft.
400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
PRIMUS MORTIMER PETTERSSON, krita signerad.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, marmor, 1900-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROBERTO MATTA, färglitografi, sign.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LINNESKÅP/SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARMLÄNSFÅTÖLJER, 1 par, 1900-talets andra hälft.
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
VICTOR VASARELY, Rosenthal, Edition -77, porslin.
4 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OMEGA, DeVille, armbansur, ca 31 mm,
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS VUITTON, "Speedy Epi", blått skinn.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FRANCOIS MORELLET, litografi, sign.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SERVINGSVAGN 1900-talets andra hälft.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL 1900-talets första hälft.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HYLLA, 1900-talets andra hälft.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NILS WALSETH, olja på duk, sign.
550 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ÅKE HOLM, bord 1900-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LENNART JIRLOW, färglitografi, sign.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BEVERLOO CORNEILLE, färglitografi, sign.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PIEDESTALER 3 st omkring 1900.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SVEN X:ET ERIXSON, akvarell, sign.
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATBORD, 1900-talets andra hälft.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SVEN JONSON, olja på duk, "Gryning", sign.
12 001 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft, Italien.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK