422 föremål
Matti Karppanen, olja på duk signerad 1901.
23 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Klockarmband, 18K guld ca 48 g.
14 200 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Eduard Wiiralt, mezzotint, signerad och daterad 1940.
14 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Klockarmband, X-länk 18K guld ca 30 g.
9 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Anders Zorn, etsning, 1919, signerad med blyerts.
9 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Albert Johansson, olja på duk, signerad.
9 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Göran Malmvall, skåp Svensk Fur 1950-tal.
8 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Collier 18K guld, 26,8 g, ca 39 cm.
8 000 SEK
Utropspris
10 500 SEK
Madeleine Pyk, Olja på duk, signerad, "På vakt".
8 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
Eva Englund, vas Orrefors signerad 1990.
7 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Fåtölj, Swedish Modern, 1940-50-tal.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Jenny Nordberg, spegel.
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Longines, fickur, savonett, 49 mm.
5 750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Omega, Suverän, armbandsur, 35,5 mm.
5 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Longines, fickur, savonett, 52 mm.
4 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Weltron, 2007 A stereo system, circa 1972.
4 750 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Barskåp, sent 1900-tal.
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Roco, 1 lok samt 28 vagnar, SJ, H0.
4 644 SEK
Utropspris
3 000 SEK
James Coignard, olja på duk, signerad.
4 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Taklampa, 1940-50-tal.
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar 6 st Miranda 1900-talets senare del.
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bertil Vallien, skål signerad Kosta -91.
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Wilhelm Kåge, vas "Argenta" stengods 1937.
4 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Bänk ”Haga” Byarum.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Astrid Sylwan, etsning, signerad, numrerad 30/35.
3 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Gunnar Nylund, vas, chamotte, Rörstrand 1940-tal.
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Fickur, savonett, 51 mm.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Gunnar Nylund, vas chamotte Rörstrand.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bojan Kina sent 1800-tal porslin.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Byrå 1800-talets första hälft.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Vitrinskåp modern tillverkning.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Tapio Wirkkala, vas signerad och daterad Iittala 55.
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Omega, Officer, armbandsur, 30,5 mm.
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Catellani & Smith taklampa Macchina della luce 1990-tal.
2 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Albert Edelfelt, teckning signerad.
2 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Ivar Morsing, olja på duk signerad.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Toko Shinoda, litografi, signerad, numrerad 21/30.
2 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Stolar 4 st Thonet tidigt 1900-tal.
2 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK