1159 föremål
Eduard Wiiralt, etsning, signerad LX/LX.
82 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
Fåtöljer ett par, 1950/60-tal. Gärsnäs.
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Marcel Mouly, gouache, signerad och daterad -53.
11 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Dryckeshorn, sent 1800-tal.
5 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Louis Vuitton, väska "Sac Plât".
5 150 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Endel Köks, färglitografi, signerad 15/50.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Bord, 1800-tal.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Harriet Ebeling, olja på duk, signerad.
7 199 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ljusstakar, 3 st, Japan, omkring år 1900.
5 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Illinois, fickur, savonett, 49 mm.
7 977 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Hans Gedda, fotografi signerad.
5 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Hermès, armband, "Clic H".
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Paolo Piva, soffbord, "Alanda", B&B Italia.
4 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Carl Larsson, tuschteckning, signerad C.L.
5 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Arne Olsson, olja på duk, signerad.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Yrjö Edelmann, färglitografi, signerad HC 30/50.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
John Kandell, bokhylla, "Pilaster", Källemo.
2 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Arthur Percy, olja på duk, signerad Öland -09.
3 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Armring, 18K guld, civilingenjör.
10 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
Mulberry, väska, "Trout".
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Bordspingla, silver, Holland 1854.
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Soffa samt fåtölj, 1960/70-tal.
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
Ian Rusth, olja på pannå, signerad.
11 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Fåtöljer 1 par, Swedish Modern, 1940-tal.
15 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Modulsoffa, 2 delar, "Rosso", Layered, samtida,
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Ring helallians med briljantslipade diamanter.
7 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK
Modulsoffa, 2 delar, "Renzo", Layered, samtida.
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Vägglampa, troligen Italien, 1970-tal.
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Collier 14K guld och Lapis lazuli.
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Axel Nilsson, olja på duk/pannå, signerad.
5 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Yngve Ekström, fåtölj, "Lamino", Swedese.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Yngve Ekström, pall, "Lamino", Swedese,
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Christian Dior, clutch.
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skålar 2 st, silver, 1900-talets början.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK