SOFFA 1950/60-tal.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
BORD, sengustavianskt, tidigt 1800-tal.
300 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÄLLBORD, England 1800-talets andra hälft.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARMBAND 18K guld deux couleurs.
7 400 SEK
Utropspris
9 000 SEK
COLLIER 18k fantasilänk.
15 612 SEK
Utropspris
18 000 SEK
SÄNGBORD ett par 1950/60-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKRIVSCHATULL, 1700-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CLUBFÅTÖLJER ett par 1900-talets första hälft.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ERIK PETTERSON, akvarell, signerad E. P-n.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KORKSKRUV, brons och smide, troligen 1700-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUCCI, väska.
2 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SOFFA, Thonet, 1900-talets början.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LJUSSTAKE, plåt, 1700-/1800-tal.
1 475 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MÅNSKENSAMPEL, omkring 1900.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, ca 1900, olja på pergament.
250 EUR
Utropspris
400 EUR
MATTA, Royal Keshan, ca 380 x 293 cm.
3 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
CERTINA, DS-3, PH 200M, armbandsur, 40 mm.
2 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TATSUZO SHIMAOKA, möjligen. Vas, stengods, Japan.
850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, semiantik Baotou, Kina, ca 204 x 134 cm.
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska, "Compagnon Brown Terre Damier".
2 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BENGT LUNDIN, skulptur.
Inga bud
Utropspris
18 000 SEK
HERMÈS, scarf, "Grand Manège".
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GALLERIMATTA, orientalisk, möjligen, 280 x 90 cm.
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HERMÈS, "Les Rubans du Cheval", Scarf.
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LOUIS VUITTON, weekendväska, "Evasion".
2 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKULPTURER, ett par, brons, 1800-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ, rokokostil, 1900-talets första hälft.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HERMÈS, scarf, "Tribord".
666 SEK
Utropspris
2 500 SEK
YNGVE EKSTRÖM, fåtölj, "Lamino", Swedese.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Zeigler design, ca 235 x 160 cm.
2 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska, "Marly Bandouliere".
617 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, möjligen Simon Gate, 1920-/30-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKHYLLOR, ett par, 1930/40-tal.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HERMÈS, scarf, "En Course".
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG CLAESSON, olja på duk, signerad.
500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPEGEL, 1970-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
SPEGEL, senempire, 1800-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SEVERIN NILSON, olja på duk/ papp-pannå, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BYRÅ, 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HERMÈS, scarf, "Sangles".
700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PIOTR GRABOWSKI, olja på duk, signerad.
1 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Keshan 452 x 296 cm.
Inga bud
Utropspris
18 000 SEK