2266 föremål
JULGLASSERVIS, 23 delar, 1900-tal.
180 EUR
Utropspris
300 EUR
FÅTÖLJ, 1930-tal.
30 EUR
Utropspris
200 EUR
LOUIS VUITTON, "Keepall 55", VÄSKA.
595 EUR
Utropspris
500 EUR
OLE LYNGGAARD, "Lotus", hänge.
1 530 EUR
Utropspris
1 600 EUR
TAPIO WIRKKALA, TAKLAMPA, glas, Iittala.
100 EUR
Utropspris
250 EUR
VÄGGTEXTIL, Afrika 1970-tal.
170 EUR
Utropspris
250 EUR
MATTA, Old Sarouk/Serabend, ca 216 x 118 cm.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
AXEL LIND, olja på duk, signerad.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YTTERFODER, omkring år 1900.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FERNANDEZ ARMAN, färglitografi, signerad 19/120.
1 234 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Old Kuba/Azerbadjan, ca 141 x 129 cm.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SVEN PALMQVIST, Skål, "Ravenna", Orrefors.
10 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
VÄGGBORD, barockstil. 1900-talets slut.
2 250 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIVBORD, sent 1800-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Collier med odlade pärlor, lås 18K guld med pärla.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, Semiantik Baotou, ca 233 x 158,5 cm.
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFBORD, jugend, 1900-talets början.
1 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SANDRO CHIA, färglitografi, signerad AP 1/25.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STIG LINDBERG, fat, fajans, Gustavsberg.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, 1800-talets andra hälft.
800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Keshan, ca 407 x 305 cm.
3 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MAX PAPART, Carborundumetsning, signerad 74/90.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, silke, Kina, ca 193 x 95 cm.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ/SKÅP, nyrenässans, omkring 1900.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, Marocko, ca 157 x 87 cm.
800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PARAPLYSTÄLL, troligen 1950-tal.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OTTO SCHULZ, fåtölj, Boet 1940-tal.
8 001 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JALUSISKÅP, 1900-talets första hälft.
650 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, semiantik Keshan, ca 203 x 138 cm.
1 750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GERDA WALLANDER, olja på duk, signerad.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, rokokostil. 1900-tal.
450 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MATTA, slätväv ca 308 x 204 cm.
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BÄNK, allmoge, 1800-tal.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BOKSKÅP, 1800-talets slut.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÅTÖLJ, nyrenässans, omkring år 1900.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUSTAF CARLSTRÖM, olja på duk, signerad.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, semiantik Keshan figural 200 x 135 cm.
4 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MARC CHAGALL, färglitografi, ur Derrière le Miroir nr 182 1969.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK