1534 föremål
HALSBAND, 14K vitguld, diamanter ca 2 ct tot.
847 EUR
Utropspris
1 800 EUR
LOUIS VUITTON, "Reade MM", VÄSKA.
100 EUR
Utropspris
300 EUR
GOLVLAMPA, 1940/50-tal.
120 EUR
Utropspris
400 EUR
LÉON FRANCOIS COMERRE, olja på duk signerad.
20 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
MATSALSMÖBEL, 10 dlr Åmells möbler 1977.
1 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STOLAR, likartade, 4 st + 2 st 1900-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR 4 st Arrben Italien sent 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kelim Afghan, ca 300 x 207 cm.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
YNGVE BÄCK, olja på duk signerad och daterad 1944.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OLLE ANDERSSON, golvlampa, Boréns, 1980-tal.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Shiraz kelim, ca 230 x 169 cm.
350 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANDERS ZORN, etsning signerad och daterad 1918.
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
VITRINSKÅP, omkring 1900.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA Kina semiantik ca 160 x 236 cm.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ gustaviansk stil omkring 1900.
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RING, 14K guld med opal ca 11 x 10 mm.
450 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOKSKÅP nyrenässans omkring 1900.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OMEGA Geneve armbandsur 14K guld 32 mm.
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOTTEGA VENETA messenger bag.
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BRUNO MATHSSON, soffbord 1900-talets senare del.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA, femarmad med glasskärmar, 1950-tal.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BREITLING Antares armbandsur 40 mm.
9 300 SEK
Utropspris
9 000 SEK
KOLONN, gustaviansk stil, omkring år 1900.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VAPENSKÖLD, mörkbetsad ek, 1700-/1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-/1700-tal.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHAMPAGNEKORKAR, 9 st, stål och plast, 1970-tal.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KLAFFBORD, 1800-talets första hälft.
501 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUNNAR ÅBERG, olja på duk, signerad och daterad -92.
5 225 SEK
Utropspris
30 000 SEK
FÄLLBORD, 1800-talets första hälft.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅP, sent 1800-tal.
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KARMSTOLAR, ett par, rokokostil, tidigt 1900-tal.
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FRIMURARRING, 18K guld och emalj.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
A Nymansson, mugg, silver, Mariestad 1813.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DAVID WRETLING, skulptur, brons, signerad 1/10.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, kelim 200 x 149 cm.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK