1807 föremål
ÖRHÄNGEN, med odlade barocka sötvattenspärlor.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARMBAND, 18K rödguld, Bismarcklänk.
11 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
RING, vitguld med briljanter.
4 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARMBAND, 18K vitguld.
11 505 SEK
Utropspris
15 000 SEK
CARL AUGUST EHRENSVÄRD, tillskriven, tuschlavering.
3 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
RAFAEL DE OCHOA Y MADRAZO, olja på duk, signerad.
10 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ARMBAND, vitguld med briljanter.
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, omkring 1800, akvarell.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HERMÈS, väska, "Kelly 35", 2016.
69 000 SEK
Utropspris
60 000 SEK
GEORG PAULI, olja på duk/pannå, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATTA, semiantik Kirman, Ca 363 x 264 cm.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SOFFA, De Sede, Schweiz.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
RAGNAR PERSON, olja på pannå, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BÄGARE, 2 st, silver, 1700-tal.
750 SEK
Utropspris
2 500 SEK
WIWEN NILSSON, brosch, sterlingsilver, fisk.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SOFFA, sengustaviansk, omkring 1800.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
YRJÖ EDELMANN, färglitografi, signerad 128/360.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, 1800-talets andra hälft.
9 600 SEK
Utropspris
12 000 SEK
OLLE NORDBERG, olja på duk, signerad och daterad -61.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATBORD, 1800-talets mitt.
9 900 SEK
Utropspris
12 000 SEK
Benjamin Smith III, salver, silver, London 1832.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GALLERIMATTA, Hosenabad, ca 293 x 71 cm.
1 100 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GALLERIMATTA, Old Sarouk-Mir, ca 302 x 78 cm.
700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
RING, med gammalslipade diamanter och rosenstenar.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SVEN X:ET ERIXSON,olja på duk, signerad.
8 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
AXEL LIND, olja på duk, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORD, ett par, Louis XIV-stil, 1900-talets mitt.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SALONGSBORD, 1900-talets första hälft.
1 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BORÉNS, vägglampor, ett par.
4 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
JOHAN FREDRIK HÖCKERT, tillskriven olja på duk.
300 SEK
Utropspris
16 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
JOHAN PETTERSEN, bägare silver, Söderhamn 1767.
3 444 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VITRINSKÅP, 1800-talets första hälft.
4 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ALLAN MADSEN, olja på duk, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
STEKFAT, kompaniporslin, Kina, Qianlong (1736-95).
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SOFFBORD, 1900-talets andra hälft.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
HYLLA, 1900-talets andra hälft.
450 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AXEL KULLE, olja på duk, signerad.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALBERT JOHANSSON, olja på duk, signerad.
6 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK