1883 föremål
ADOLF BEER, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ALBERT JOHANSSON, olja på duk, signerad.
6 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ALBIN AMELIN, signerad, olja på duk.
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
ALF LINDBERG, olja på duk signerad.
2 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ALFRED OHLSON, skulptur, brons, signerad.
12 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
ALFRED WAHLBERG, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ALLAN MADSEN, olja på duk, signerad.
400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALLIANSRING, 18K guld med briljantslipade diamanter.
1 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ALPO JAAKOLA, olja på pannå, signerad.
420 EUR
Utropspris
1 200 EUR
ALVAR AALTO, vas "Savoy" Iittala, 1960/70-tal.
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ALY BEN SALEM, gouache, signerad.
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ANDERS MENELL, bägare, silver, Kalmar 1773.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ANDREAS BRÜNNICHE, tillskriven. Olja på duk.
5 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ANNA BOBERG, olja på duk, signerad.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ANNA GARDELL-ERICSON, akvarell signerad.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANNE TOMPURI, "LANDSKAP (UGGLOR)".
220 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
ANNE TOMPURI, "SKATOR".
600 EUR
Utropspris
2 000 - 3 000 EUR
ANNELI HILLI, "SOMMARHUMÖR".
430 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
ANSSI TÖRRÖNEN, UTAN TITEL.
400 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
ANTIK PERSISK FIGURAL GHALAMKAR, ca 207 x 118 cm.
1 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ANTIK SIDEN CHAPAN ROCK, UZBEKISTAN. Höjd 137.
666 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANTON GENBERG, olja på duk, signerad.
2 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
ANTTI LINNOVAARA, UTAN TITEL.
220 EUR
Utropspris
1 800 - 2 200 EUR
ANTTI LINNOVAARA, UTAN TITEL.
100 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR
ARMANI, 2 delar, kavaj samt byxa, storlek 42.
350 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARMBAND 18K guld, 14,7 g.
3 900 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ARMBAND 18K guld, x-länk, 12,2 g, Stockholm 1961.
3 512 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARMBAND, 14K gul- och rödguld.
300 EUR
Utropspris
400 EUR
ARMBAND, 18K guld.
5 478 SEK
Utropspris
9 000 SEK
ARMBAND, 18K guld.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARMBAND, 18K guld.
3 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
ARMBAND, 18K rödguld, Bismarcklänk.
11 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ARMBAND, 18K vitguld med odlade pärlor.
4 033 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARMBAND, 18K vitguld.
11 505 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ARMBAND, bismarck, 14K guld.
621 EUR
Utropspris
800 EUR
ARMBAND, vitguld med briljanter.
4 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
ARMBAND. krysslänk. 18K guld.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ARMLÄNK, 18K guld, femradig, delvis matterad.
9 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK