2084 föremål
BO BESKOW, olja på duk, signerad och daterad 1943.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
UNO VALLMAN, olja på duk, signerad.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
STIG LINDBERG, vas, stengods, unik.
4 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, semiantik keshan ca 372 x 273 cm.
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PER-HILDING PERJONS, olja på duk, signerad.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
CHARLES ROKA, olja på duk, signerad.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GOLVLAMPA, 1900-talets mitt.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HALSBAND, 18K guld, doserad bismarcklänk.
11 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
LOUIS MASRELIEZ, tillskriven, tusch och blyertsteckning.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSPENDYL, 1800-talets mitt.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, semiantik Isfahan, ca 207 x 138 cm.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LOUIS MASRELIEZ, tillskriven, tuschteckning.
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
LOUIS RENZONI, olja/akryl på duk, signerad a tergo.
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LOUIS MASRELIEZ, tillskriven, blyertsteckning.
1 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅP, allmoge, daterat 1775.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
RING, vitguld med smaragd och diamanter.
3 700 SEK
Utropspris
7 000 SEK
ARMBAND, 14K guld med skuren färgad agat.
6 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
BORDSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
2 090 SEK
Utropspris
3 000 SEK
GUCCI, bamboo handle shoulder bag.
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKRIN, mässing och glas, 1800-talets mitt.
3 300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
DIMITRI OMERSA & CO, fotpall, skinn.
3 250 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TVÅ COLLIER, med korall, lås guld.
790 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Kashmar, ca 388 x 289 cm.
4 200 SEK
Utropspris
12 000 SEK
HALSBAND, med oval fasettslipad heliodor.
3 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KISTA, renässansstil, omkring år 1900.
1 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ring 18K vitguld med fantasislipad granat.
2 900 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GALLERIMATTA Kelim, ca 300 x 80 cm.
600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOL, gustaviansk, 1700-talets slut.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lornjett, 18K guld,
6 512 SEK
Utropspris
9 000 SEK
DIANE VON FÜRSTENBERG, klänning, storlek 12.
1 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SÄNGBORD, ett par, Art Déco, 1930-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KONRAD SIMONSSON, olja på pannå, signerad.
600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GUSTAF CEDERSTRÖM, olja på pannå, ej signerad.
500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
1 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SPEGEL, Swedish Modern, 1900-talets mitt.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
COLLIER, med doserade odlade pärlor, lås 18K guld.
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIOTR GRABOWSKI, olja på duk, signerad.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
OLLE BORG, tusch på papper, 2009, signerad a tergo.
2 927 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, kelim, ca 254 x 184 cm.
2 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BRUDKRONA, silver, omkring 1900.
5 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SASAJIMA KIHEI, träsnitt med relieftryck, signerad.
600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GALLERIMATTA, Karadja, ca 261 x 86 cm.
1 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK