2454 föremål
Paavo Tynell, taklampa, Taito tidigt 1950-tal.
15 000 EUR
Utropspris
25 000 - 30 000 EUR
Paavo Tynell, vägglampor, ett par, Taito 1940.
11 000 EUR
Utropspris
30 000 - 35 000 EUR
Lars Lerin, akvarell, signerad 1993.
65 000 SEK
Utropspris
150 000 SEK
Hermès, "Birkin 35", väska, 2008.
5 400 EUR
Utropspris
8 000 EUR
Helalliansring med briljantslipade diamanter.
48 000 SEK
Utropspris
55 000 SEK
Cigarettetui, K Andersson, 18K guld.
45 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Soffa de Sede Schweiz 1970-tal.
40 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Collier med safir och diamanter.
35 000 SEK
Utropspris
60 000 SEK
Armband, tvåradigt med briljantslipade diamanter.
32 500 SEK
Utropspris
41 000 SEK
Ring med briljantslipad diamant.
31 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Bruno Mathsson, fåtöljer, ett par, "Jetson" för Dux 2000-tal.
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
Slaglåsrevolver, Colt Dragoon, first model.
28 000 SEK
Utropspris
35 000 SEK
Alvar Aalto, fåtölj, "Tank", Artek 2008.
2 700 EUR
Utropspris
4 000 - 6 000 EUR
Armband 18K guld bismarck.
26 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Armband, 18K rött och vitt guld, korridorlänk.
21 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Arvo Philiph Luik, olja på duk, signerad.
21 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Gösta Adrian-Nilsson, akvarell.
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Matta, Nain Part Silk, S.K 9 LAA, 340 x 250 cm.
20 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Christo & Jeanne-Claude, färgoffset med tygapplikation, signerat.
20 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Rut Bryk, relief, signerad Rut Bryk.
1 950 EUR
Utropspris
6 000 - 8 000 EUR
Bulgari, Diagono GMT, armbandsur, 40 mm.
16 800 SEK
Utropspris
25 000 SEK
Hermès, väska, "Bolide".
16 500 SEK
Utropspris
30 000 SEK
Omega, Seamaster, 300m, armbandsur, 36 mm.
1 600 EUR
Utropspris
2 000 EUR