1861 föremål
HERMÈS, väska, "Kelly 35", 2016.
Aktuellt bud 
69 000 SEK
Utropspris 
60 000 SEK
NANNA SUSI, "SMAL VERKLIGHET".
Aktuellt bud 
3 900 EUR
Utropspris 
2 500 - 3 500 EUR
MARJATTA TAPIOLA, "MIN HUND".
Aktuellt bud 
3 300 EUR
Utropspris 
8 000 - 12 000 EUR
SAMULI HEIMONEN, "ETT TECKEN".
Aktuellt bud 
2 600 EUR
Utropspris 
3 000 - 4 000 EUR
KIM SIMONSSON, FLICKA.
Aktuellt bud 
2 600 EUR
Utropspris 
2 500 - 3 000 EUR
JARMO MÄKILÄ, "SÅRADE ÄNGEL".
Aktuellt bud 
2 500 EUR
Utropspris 
3 000 - 5 000 EUR
SAMPSA SARPARANTA, "ROS SOM KULA".
Aktuellt bud 
2 300 EUR
Utropspris 
800 - 1 200 EUR
AXEL TÖRNEMAN,olja på duk, signerad.
Aktuellt bud 
24 000 SEK
Utropspris 
30 000 SEK
JYRKI SETÄLÄ, "BYE BYE BOTTICELLI".
Aktuellt bud 
2 100 EUR
Utropspris 
3 000 - 4 000 EUR
MARI PIHLAJAKOSKI, "SOLITUDE".
Aktuellt bud 
2 100 EUR
Utropspris 
1 500 - 2 000 EUR
MARIKA MÄKELÄ, "HUNDSÖMN".
Aktuellt bud 
2 100 EUR
Utropspris 
1 000 - 1 500 EUR
MARIKA MÄKELÄ, UTAN TITEL.
Aktuellt bud 
2 000 EUR
Utropspris 
8 000 - 9 000 EUR
ARMBAND, 18K guld. Fiskbenslängd.
Aktuellt bud 
20 000 SEK
Utropspris 
33 000 SEK
TOMMI TOIJA, "HELLO".
Aktuellt bud 
1 551 EUR
Utropspris 
1 500 - 2 000 EUR
KJARTAN SLETTEMARK, akryl och sprayfärg.
Aktuellt bud 
16 500 SEK
Utropspris 
20 000 SEK
RAILI TANG, "MÅLNING".
Aktuellt bud 
1 500 EUR
Utropspris 
3 000 - 4 000 EUR
JAEGER LE COULTRE armbandsur, 33.5 mm.
Aktuellt bud 
15 500 SEK
Utropspris 
18 000 SEK
STENBORD 1800-tal.
Aktuellt bud 
15 000 SEK
Utropspris 
45 000 SEK
BRUNO MATHSON, fåtöljer ett par "Jetson", Dux.
Aktuellt bud 
15 000 SEK
Utropspris 
15 000 SEK
PER EKSTRÖM, olja på duk, signerad och daterad 1904.
Aktuellt bud 
14 900 SEK
Utropspris 
30 000 SEK
FICKUR, savonett, 51 mm.
Aktuellt bud 
14 550 SEK
Utropspris 
10 000 SEK
PER EKSTRÖM, olja på duk, signerad och daterad 1906.
Aktuellt bud 
14 500 SEK
Utropspris 
30 000 SEK
KRISTIAN KROKFORS, BLÅ LANDSKAP.
Aktuellt bud 
1 350 EUR
Utropspris 
1 800 - 2 200 EUR
HENRY WUORILA-STENBERG, "MÅLNING".
Aktuellt bud 
1 300 EUR
Utropspris 
4 000 - 5 000 EUR
JANI HÄNNINEN, "THE END STATION".
Aktuellt bud 
1 300 EUR
Utropspris 
2 000 - 3 000 EUR
ROLEX, Oyster Perpetual, armbandsur, 31 mm.
Aktuellt bud 
13 000 SEK
Utropspris 
16 000 SEK
JAMES COIGNARD, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud 
13 000 SEK
Utropspris 
25 000 SEK
VERONICA ÖSTERMAN, UTAN TITEL.
Aktuellt bud 
1 200 EUR
Utropspris 
3 000 - 4 000 EUR
IWC, fickur, savonett, 51 mm.
Aktuellt bud 
12 600 SEK
Utropspris 
12 000 SEK
Hängsmycke med hjärtformad briljant.
Aktuellt bud 
12 500 SEK
Utropspris 
25 000 SEK
ALFRED OHLSON, skulptur, brons, signerad.
Aktuellt bud 
12 500 SEK
Utropspris 
30 000 SEK
CHANEL, väska, "Paris-Dallas", 2014.
Aktuellt bud 
12 000 SEK
Utropspris 
20 000 SEK
EINAR JOLIN, olja på duk, signerad och daterad 1956.
Aktuellt bud 
12 000 SEK
Utropspris 
30 000 SEK
MATTA, Heris design, ca 370 x 270 cm.
Aktuellt bud 
12 000 SEK
Utropspris 
15 000 SEK
ARMBAND, 18K vitguld.
Aktuellt bud 
11 505 SEK
Utropspris 
15 000 SEK
HALSLÄNK, 18K guld, Balestra.
Aktuellt bud 
11 450 SEK
Utropspris 
12 000 SEK
NINA ROOS, "CHARACTER OF A PLACE III".
Aktuellt bud 
1 050 EUR
Utropspris 
5 500 - 7 500 EUR
CHANEL, väska "Paris-Dallas", 2014.
Aktuellt bud 
11 111 SEK
Utropspris 
20 000 SEK
ARMBAND, 18K rödguld, Bismarcklänk.
Aktuellt bud 
11 000 SEK
Utropspris 
12 000 SEK
KIRSTI TUOKKO, "KANNAT KATTOON (VIHREÄ)".
Aktuellt bud 
1 000 EUR
Utropspris 
2 000 - 3 000 EUR
PAUL OSIPOW, UTAN TITEL.
Aktuellt bud 
1 000 EUR
Utropspris 
900 - 1 200 EUR
HANS CHRISTIAN BERG, "UNTITLED".
Aktuellt bud 
1 000 EUR
Utropspris 
3 000 - 4 000 EUR
MARJATTA TAPIOLA, "MAMMA SMINKAR".
Aktuellt bud 
1 000 EUR
Utropspris 
1 500 - 2 000 EUR
CHANEL, "Double Flap Bag", VÄSKA.
Aktuellt bud 
1 000 EUR
Utropspris 
2 100 EUR
LJUSKRONA, empirestil, 1800-talets senare del.
Aktuellt bud 
10 600 SEK
Utropspris 
10 000 SEK
VAS, porslin. Kina, tidigt 1900-tal.
Aktuellt bud 
10 500 SEK
Utropspris 
4 000 SEK
CHANEL, flap bag, 1994-1996.
Aktuellt bud 
10 500 SEK
Utropspris 
15 000 SEK
ULF TROTZIG, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud 
10 500 SEK
Utropspris 
20 000 SEK
EERO SAARINEN, matbord "Tulip", Knoll international, märkt.
Aktuellt bud 
10 500 SEK
Utropspris 
15 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 367 x 258 cm.
Aktuellt bud 
10 000 SEK
Utropspris 
15 000 SEK
RAFAEL DE OCHOA Y MADRAZO, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud 
10 000 SEK
Utropspris 
20 000 SEK
HILDING LINNQVIST, olja på duk, signerad med monogram.
Aktuellt bud 
10 000 SEK
Utropspris 
50 000 SEK
ANDREAS BRÜNNICHE, tillskriven. Olja på duk.
Aktuellt bud 
10 000 SEK
Utropspris 
20 000 SEK
MATBORD, 1800-talets mitt.
Aktuellt bud 
9 900 SEK
Utropspris 
12 000 SEK
CHARLES WEBSTER, olja på duk, signerad.
Aktuellt bud 
900 EUR
Utropspris 
1 000 EUR