Prenumerera på vårt nyhetsbrev

1589 föremål
LENNART JIRLOW, färglitografi, signerad 25/270.
6 000 SEK
Utropspris
3 500 SEK
MULBERRY, väska, "Bayswater".
6 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
LARS LERIN, akvarell, signerad och daterad -95.
37 500 SEK
Utropspris
30 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 60/100.
18 500 SEK
Utropspris
20 000 SEK
ZENITH, fickur, savonett, 51 mm samt kedja.
12 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1950/60-tal.
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHANEL, "Double Flap Bag", VÄSKA.
2 200 EUR
Utropspris
2 100 EUR
OMEGA, Waffle dial, armbandsur, 35 mm.
13 100 SEK
Utropspris
12 000 SEK
HALSBAND med briljantslipad diamant 0,51.
8 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
HERMÈS, fat, porslin.
3 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL JOHAN DE GEER, färgserigrafi, signerad och numrerad 37/99.
12 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
LYKTA, mässing, 1700-tal.
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÅP, allmoge, tidigt 1800-tal.
4 600 SEK
Utropspris
6 000 SEK
OMEGA, armbandsur, 17 x 23 mm.
6 650 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ÖRHÄNGEN, 18K vitguld med briljantslipade diamanter ca 0.28 ct.
4 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BRUNO MATHSSON, fåtölj, "Eva", Dux.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CARL MALMSTEN, fåtöljer, ett par, "Furulid".
2 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TITTI FABIANI, bokskåp, "Book", 1900-talets slut.
4 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SALUTKANON, brons, 1500-tal.
4 400 SEK
Utropspris
8 000 SEK
LOUIS VUITTON, "Saumur", Väska.
380 EUR
Utropspris
350 EUR
PETER DAHL, färglitografi, signerad PT.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHANEL, "Jumbo Double Flap Bag", 2010-2011.
25 000 SEK
Utropspris
28 000 SEK
FÅTÖLJ, 1960-tal.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ROLEX, armbandsur, 24 mm.
1 200 EUR
Utropspris
2 200 EUR
GOLVUR, Rokoko, Sverige, 1700-talets andra hälft.
4 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FICKUR, 52 mm.
6 701 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TRÄSNITT, 2 st, Japan, Shunga, 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, semiantik, Kirman 394 x 294 cm.
11 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
ROLEX, Oyster Perpetual, Date, armbandsur, 26 mm.
25 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
SKÅP, 1800-talets första hälft.
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SIGNE HAMMARSTEN-JANSSON, muminfigurer 4 st, keramik.
3 202 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ÖRHÄNGEN, med blå safirer och briljanter.
5 700 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FICKUR, savonett, 50 mm.
8 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KAMERA, Hasselblad 503CX.
7 100 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOAN MIRÓ, färglitografi, signerad och numrerad 46/100.
13 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
MAGNUS OLESEN, stolar 4 st, Durup, Danmark.
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
AXEL NILSSON, olja på pannå, signerad.
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
COLLIER, Christian Dior, 1964.
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BODIL HEDLUND, alkryl på duk, signerad.
5 700 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARNE JACOBSEN, fåtölj "Svanen" för Fritz Hansen Danmark.
7 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VAS, porslin. Qngdynastin, omkring 1900.
5 750 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PEHR ZETHELIUS, ragusked, silver, Stockholm, 1797.
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
ARNE NORELL, fåtöljer, ett par, "Inca".
10 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 302 x 212 cm.
4 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATTA, Marocko, ca 307 x 217 cm.
3 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
MATTA. Afghan, ca 283 x 196 cm.
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
EERO AARNIO, "Screw table", Adelta.
320 EUR
Utropspris
400 EUR
must de CARTIER, Tank, armbandsur, 20,5 x 22,5 (30,5) mm.
3 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, bordslampa, "B75" Markaryd.
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MAX ERNST, torrnålsetsning, signerad no 11.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
OMEGA Genève armbandsur 14K guld, länk 18K, 34 mm.
11 000 SEK
Utropspris
14 000 SEK