BARSKÅP, Art Déco, 1930-tal.
6 857 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Kelim, ca 202 x 164 cm.
10 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TISSOT, Saphir, damarmbandsur, guld 18K, c:a 20 mm.
7 712 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARNE NORELL, fåtöljer ett par "Sirocco".
16 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
MATTA, Ziegler, modern. Ca 302 x 242 cm.
720 EUR
Utropspris
600 EUR
HENRIK NORDENBERG, tillskriven olja på duk.
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
OMEGA, armbandsur, "Waffle Dial", 35 mm.
5 205 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKASHI MURAKAMI, offset, sign och numr 26/300.
13 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
IKON, St. Petersburg daterad 1893, Ryssland.
1 050 EUR
Utropspris
500 EUR
INGEGERD SILOW, rölakan.
6 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PIAGET, armbandsur, 35.5 mm.
11 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
FÅTÖLJ. 1900-talets mitt.
5 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TAKLAMPA/BILJARDBORDSLAMPA modern tillverkning.
4 050 SEK
Utropspris
2 500 SEK
MATTA, Paotou, old ca 182 x 101 cm.
4 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, 1960-tal.
3 450 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Nanadj, ca 307 x 212 cm.
7 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
CÉLINE, "Luggage Bag", VÄSKA.
700 EUR
Utropspris
1 000 EUR
SPEGEL, Swedish Modern, 1930/40-tal.
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BULGARI, ARMBAND, "B-zero1", 18K guld. Italien.
7 500 SEK
Utropspris
9 000 SEK
SEPPO KOHO, taklampa "Atto", Secto Design, Finland.
2 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SATSBORD, rotting, 1900-talets mitt.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DIMITRI OMERSA & CO, fotpall, flodhäst, 2019.
5 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALY BEN SALEM, blandteknik, signerad.
7 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
GERHARD NORDSTRÖM, olja på pannå signerad.
10 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
RING, 18K guld med opal.
7 600 SEK
Utropspris
8 000 SEK
JÖRGEN FOGELQUIST, olja på duk med collage, signerad.
3 900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
OMEGA, armbandsur, 19 mm.
3 930 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ALVAR AALTO, SKÄRM, Artek, 1900-talets slut.
9 810 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SVEN JONSON, olja på pannå, signerad och daterad 65.
6 707 SEK
Utropspris
8 000 SEK
23 000 SEK
Utropspris
30 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska, "Popincourt".
3 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG BLOMBERG, skulptur signerad patinerad brons.
5 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
TRÄDGÅRDSBORD, omkring år 1900.
3 700 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, sengustaviansk, tidigt 1800-tal.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, 1800-tal.
3 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
IWC, fickur, savonett, 48 mm.
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CANAPÉ, nyrokoko, 1800-talets slut.
2 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FÅTÖLJER, ett par, 1900-talets mitt.
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK