2100 föremål
MATSKRIN, daterat 1842.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
VRILSKÅL, 17 / 1800-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHARLES ROKA, olja på duk, signerad.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÄNK, 1800-talets första hälft.
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SVEN X:ET ERIXSON, gouache, signerad.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD, sportstugemöbel, 1930-/1940-tal.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
PAUL WUNDERLICH, färglitografi, signerad 177/200.
300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
BYRÅ, 1900-talets början.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHAMPAGNEKYLARE, mässing, art déco, 1930-tal.
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKE, brons, 1600-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SLAGBORD, barock, 1700-tal.
4 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
SERVERINGSVAGN, 1960-tal.
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
KÖPSMANSSKÅP, 1800-tal.
4 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
TAKLAMPA, 1970-tal.
Inga bud
Utropspris
4 000 SEK
LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
CHOKLADKANNA, 1700-tal.
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TAKLAMPA, 1900-talets mitt.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
BORDSLAMPA, SvM Handarbete, 1930/40-tal.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
FAT, buckelfat, fajans, 1700-tal.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHARLES & RAY EAMES, stol "DCW", 2008.
2 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LJUSKRONA, Gustaviansk stil, 1900-talets mitt.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSLAMPA/VINKRUS, porslin. Kina, 1900-tal.
1 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PLAFOND, 1900-talets andra hälft.
450 SEK
Utropspris
2 500 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, tenn, 1700-tal.
1 150 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÄNK, omkring år 1900.
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK