CHANEL, Flap Bag, 2017.
21 000 SEK
Utropspris
28 000 SEK
MATBORD, 1900-talets mitt.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KISTA, renässansstil, omkring år 1900.
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
GUSTAV RUDBERG, olja på duk, signerad.
4 600 SEK
Utropspris
15 000 SEK
HERMÈS, armband.
1 850 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CARL AUBÖCK, fat, patinerad mässing.
1 515 SEK
Utropspris
3 000 SEK
CHLOÉ, väska.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ARMRING, 14K guld, Finland.
3 700 SEK
Utropspris
4 500 SEK
PROENZA SCHOULER, väska, "Wallet with strap".
1 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ANDERS ZORN, etsning, 1916, signerad i blyerts.
6 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
HÖRNSKÅP, 1800-talets första hälft.
1 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
LOUIS VUITTON, väska, "Saumur 30".
1 500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SIDEBOARD, 1900-talets andra hälft.
2 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BOKHYLLA, 1940-tal.
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CLUBFÅTÖLJER, ett par, tidigt 1900-tal.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FENDI, väska.
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CHLOÉ, väska "Marcie Large Bag".
4 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
VICTORIA BECKHAM, väska, "Victoria tote".
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TOMMY SUNDBERG, pall, "Sheraton".
2 919 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, Ziegler, modern. Ca 302 x 242 cm.
720 EUR
Utropspris
600 EUR
ARTEN, kronograf, armbandsur; 37,5 mm.
360 EUR
Utropspris
350 EUR
MATTA, orientalisk. Ca 190 x 119 cm.
120 EUR
Utropspris
400 EUR
GALLERIMATTA, orientalisk. Ca 333 x 107 cm.
220 EUR
Utropspris
300 EUR
GALLERIMATTA, Ziegler. Ca 248 x 76 cm.
60 EUR
Utropspris
300 EUR
MATTA, modern, CarpetVista. Ca 279 x 198 cm.
320 EUR
Utropspris
400 EUR
HANS BERGSTRÖM, taklampa "Kronan", Ateljé Lyktan,
2 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKRIVBORD, 1800-talets andra hälft.
750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
NILS WEDEL, gouache, signerad och daterad -35.
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
PELLE ÅBERG, olja på pannå, signerad.
4 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
FIRMA SVENSKT TENN, KUDDAR, 3 stycken.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅP, Reimer Möbler, Mjölby, 1945.
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BYRÅ, England, 1800-tal.
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KLÄDSKÅP, jugend, 1900-talets början.
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ALVAR AALTO, SKÄRM, Artek, 1900-talets slut.
9 810 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BYRÅ, 1900-talets andra hälft.
1 700 SEK
Utropspris
2 500 SEK
TOMTE, 1900-tal.
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Collier 18K guld.
10 666 SEK
Utropspris
14 000 SEK
FRITZ HANSEN, fåtölj, Danmark, 1975.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SKÄNK, 1800-talets första hälft.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, kelim, ca 305 x 195 cm.
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
ERNST JOSEPHSON, tushteckning, signerad.
5 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SONJA KATZIN, bordslampa, ASEA, 1940-tal.
1 300 SEK
Utropspris
3 000 SEK
DIVAN, 1800-talets mitt.
500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
MATTA, kelim, ca 587 x 175 cm.
Inga bud
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, Old Meshed, ca 350 x 281 cm.
2 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅP, 1800-talets första hälft.
1 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MATTA, kelim 197 x 127 cm.
1 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SVEPASK, allmoge, 1822.
500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SERVERINGSVAGN, 1900-talets andra hälft.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SVANTE BERGH, olja på pannå.
2 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BORD, trä. Qingdynastin, 1800-talets slut.
4 299 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, semiantik Kirman, ca 200 x 140 cm.
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
J. P. DREW, 1800-tal, olja på duk.
500 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATTA, Keshan, ca 307 x 205 cm.
6 200 SEK
Utropspris
9 000 SEK